Oferta

Wykonujemy usługi metodą wdmuchiwania/nadmuchiwania w zakresie skutecznej izolacji:

– stropów,

– stropodachów wentylowanych,

– połaci dachowych,

– ściany szczelinowe z pustką powietrzną,

– przestrzenie za płytami gipsowo – kartonowymi,

– pustych przestrzeni,

– podłogi na legarach,

– domów szkieletowych,

– innych trudno dostępnych przestrzeni – dotyczy to obiektów istniejących (użytkowanych), nowo budowanych i modernizowanych.

– izolacji źle wykonanych (naprawa) – uzupełniamy izolację termiczną i akustyczną w miejscach źle wykonanych lub niedoizolowanych. Jest to zajęcie pracochłonne, ale zapewnia zmniejszenie ryzyka powstawania punktów nieszczelnych powodujących utratę ciepła lub przenikanie niepożądanych dźwięków z zewnątrz lub innych pomieszczeń wewnątrz budynku.

Metoda wdmuchiwania, z angielskiego – blow-in, polega na wtłoczeniu celulozy, styropianu lub wełny w wolną przestrzeń, np.: stropodachu, stropodachu wentylowanego, przestrzeni w suchej zabudowie. Posiada ona wiele zalet między innymi:

  • efektywność
  • ograniczenie strat ciepła
  • brak odpadów podczas montażu, a co za tym idzie, brak dodatkowych kosztów, gdyż cały materiał jest całkowicie wykorzystywany.
  • koszty na ogół są niższe niż przy tradycyjnym docieplaniu.
  • oszczędza się nie tylko na materiale, ale również na robociźnie
  • kolejną zaletą ocieplana budynków tą metodą jest krótki czas realizacji w stosunku do tradycyjnych metod. Praca zazwyczaj wykonywana jest w ciągu 1-2 dni roboczych.

Jak wygląda takie ocieplanie?

Za pomocą rur transportowych wdmuchiwany jest granulat. Jest to robione pod ciśnieniem i z dużą precyzją. Dzięki podciśnieniu, nie ma możliwości ominięcia przestrzeni trudnodostępnych, a pokrycie materiałem izolacyjnym jest szczelne. Technologia wdmuchiwania granulatów jest już od kilkudziesięciu lat w Ameryce i krajach europy. Jest to sprawdzony i pewny sposób.

Sprawdź jak wygląda proces docieplania/ocieplania – zdjęcia i filmy z wykonania różnych inwestycji.